Kolmikymppinen uudistuu ja katsoo tulevaan

30 vuotta täyttävä yhdistyksemme uudistuu. Hallitus on valmistellut merkittäviä asioita, kuten strategiaa DAMYlle. Sitä on suunniteltu yhdessä jäsentemme sekä ystävämuseoidemme kanssa. Tavoitteena on katsoa tulevaan ja kiteyttää strategiaan mitä DAMY on, miltä pohjalta toimimme, mihin tähtäämme ja painotumme toiminnassamme sekä mitä konkreettisesti teemme strategiset tavoitteet saavuttaaksemme. Jäsenemme hyväksyvät strategian vuosikokouksessa 29.3.2017.

Tämä juhlavuosi on alkanut uuden jäsenrekisterisovelluksen käyttöön ottamisella. Sen avulla olemme saaneet uudistetuksi ja helpotetuksi tapahtumiimme ilmoittautumista, joka onnistuu nyt verkossa. Rajattujen resurssiemme valossa sillä, että uusi jäsenrekisteri tehostaa toimintaamme vähentämällä manuaalista työtä, on myös merkitystä.

Kehitämme myös jäsentiedotettamme vuoden aikana sisältöä jäsentelemällä ja tiivistämällä luettavuuden parantamiseksi.

Tulemme myös ottamaan huomioon jäsentemme jäsenkyselyssämme ehdottamia, toteuttamiskelpoisia ja kokeilemisen arvoisia ideoita.

Kolmikymppisellä on vauhti päällä – uutta kohti!

Julkaistu 9.1.2017